Nájdite si čas na atrakcie, výlety

Dovolenka na Malorke by nemala byť pre návštevníka ostrova, len opekaním sa na pláži. Kultivovaný človek chce bližšie spoznávať okolie, históriu miesta, kde sa ocitol, chce sa zabaviť, ale aj duševne pookriať. Či už cestujete na vlastnú päsť, alebo s CK, bez ohľadu na Vašu základňu – letovisko, či prístav, nájdite si čas na atrakcie, výlety v destinácii, v ktorej sa práve nachádzate. A keďže „sme na Malorke“, ostrove prežiarenom pohodou, tu je našich 8 tipov na zaujímavé lokácie, ktoré treba zažiť. Iste, je ich oveľa viac, takže toto nie je náš posledný text na danú tému.

Katedrála La Seu

Katedrála Panny Márie v hlavnom meste ostrova / Malorka.sk
Katedrála Panny Márie v hlavnom meste ostrova / Malorka.sk

Úžasná katedrála La Seu je korunou a symbolom Malorky. Doslova zázrakom architektúry a atrakciou, ktorú musíte vidieť, keď ste v hlavnom meste ostrova, v Palme. Vo vnútri katedrály môžete preskúmať niektoré z najpozoruhodnejších diel dekoratívneho umenia, napríklad tie, ktoré vytvoril slávny katalánsky architekt Antoni Gaudi, ako aj kaplnky a obrovskú zbierku náboženských pokladov a artefaktov. La Seu je pôsobivá v mnohých smeroch; architektúra, umenie, rozmery, vo vnútri je rovnako fascinujúca ako zvonku, tento objekt si rozhodne nenechajte ujsť. Preskúmajte katedrálu La Seu v Palme!

Hrad Bellver

Hrad Castell de Bellver / Malorka.sk
Hrad Castell de Bellver / Malorka.sk

Bellver je jedinečný vo viacerých ohľadoch, ale predovšetkým vďaka svojej okrúhlej konštrukcii, ktorá je pre hrady a pevnosti veľmi neobvyklá. Bellver sa nachádza vysoko nad Palmou a umožňuje božský panoramatický výhľad na mesto, záliv a hory. Už len preto sa ho oplatí navštíviť. Hrad bol dokončený v rokoch 1309-1311. Nádherné je hradné nádvorie uprostred dvojpodlažného paláca, ktorý má kruhový tvar a je zdobený arkádovými oblúkmi. Vo vnútri hradu Bellver nájdete tiež historické múzeum so zaujímavými artefaktmi z doby rímskej a poznatkami o dejinnom vývoji Palmy a Malorky. Hrad Bellver v Palme je jednou z atrakcií, ktorú musíte na Malorke absolvovať. Ak máte, zoberte naň aj svoje deti. Určite navštívte hrad Bellver a historické múzeum v Palme!

Booking.com

Kráľovský palác La Almudaina

Palác Almudaina (Alcazár) / Malorka.sk
Palác Almudaina (Alcazár) / Malorka.sk

Kráľovský palác La Almudaina (pôvodne arabský Alcazár) dal postaviť kráľ Jakub II. Na mieste, ktoré bolo s najväčšou pravdepodobnosťou sídlom moci tak počas rímskej, ako aj maurskej nadvlády nad ostrovom. V paláci môžete stále vidieť časti starého maurského paláca z 11. a 12. storočia, kedy bola Palma známa pod menom Medina Mayorque / Medina Mayurqa. V Almudaine je potrebné vyzdvihnúť niekoľko zaujímavých vecí, napríklad kaplnku Santa Ana, ktorá je príkladom klasickej gotickej architektúry zo začiatku 14. storočia. Ale aj pôsobivé umelecké zbierky, nábytok a špeciálne predmety, ktoré sú súčasťou interiéru už od maurských čias. Palác La Almudaina dnes slúži ako kancelária a recepcia, keď španielska kráľovská rodina vykonáva oficiálne návštevy v Palme. Palác Almudaina je neprehliadnuteľnou atrakciou v Palme. Spoznajte kráľovský palác La Almudaina a jeho reprezentačné priestory!

Palma Aquarium

Palma Aquarium / Malorka.sk
Palma Aquarium / Malorka.sk

Palma Aquarium je jednou z top atrakcií a možných rodinných aktivít v Palme. V akváriu je jedna z najväčších žraločích nádrží v Európe, v ktorej žijú 4 druhy žralokov. Ak vlastníte potápačský preukaz PADI, môžete sa potápať s týmito fascinujúcimi stvoreniami. Palma Aquarium bolo navrhnuté a zrealizované tak, aby napodobňovalo skutočné oceánske prostredie, aké je v Stredozemnom mori, Indickom, Atlantickom a Tichom oceáne. Môžete sa tu tešiť na stretnutie s viac ako 400 rôznymi druhmi farebných rýb. Na streche akvária Palma je zasadená mini džungľa, ktorá simuluje skutočný mikrosystém tohto typu prostredia. Potápanie sa so žralokmi v akváriu blízko Palmy je veľkou rodinnou atrakciou. Navštívte jedinečné akvárium vzdialené od Palmy len cca. 20 minút cesty auto!

Jazda starožitným vlakom do Solleru

Starožitný vlak jazdiaci medzi mestami Palma a Sóller / Malorka.sk
Starožitný vlak jazdiaci medzi mestami Palma a Sóller / Malorka.sk

Veľmi obľúbenou rodinnou atrakciou v Palme je historický vlak, ktorý denne odchádza z vlakovej stanice z námestia Placa d’Espanya. Vlak nazývaný „Orange Express„, no tiež láskavo-ironicky „Červený blesk“ je stále v pôvodnom stave ako v roku 1921, keď bol prvýkrát uvedený do prevádzky. Spojil vtedy Palmu a Sóller, čo boli dve z najdôležitejších obchodných oblastí, centier ostrova. Užite si hodinu nostalgie, keď sa staré mahagónové vagóny preháňajú malebnou a krásnou krajinou Tramuntany, tunelmi (je ich na trase 13), viaduktom, až kým sa nedostanete do centra Sólleru. Zo Sólleru môžete pokračovať starou električkou do vychytenej dovolenkovej destinácie – Port de Sóller. Malebnej a pôvabnej prístavnej oblasti v krásnej zátoke. Doprajte si obed v jednej z vynikajúcich reštaurácií v mestečku Sóller alebo v prístave Port de Sóller a pred návratom do Palmy si urobte podrobnú prehliadku oboch lokalít. Starožitný vlak jazdiaci medzi mestami Palma a Sóller na Malorke je skutočne povinnou atrakciou ostrova. Zarezervujte si miesto v retro vlaku medzi Palmou a Sóllerom už dnes!

Arabské kúpele

Arabské kúpele „Banys Arabs“ / Malorka.sk
Arabské kúpele „Banys Arabs“ / Malorka.sk

Historické Arabské kúpele, tiež známe ako „Banys Arabs“, sú zaujímavou pamiatkou v srdci starého mesta Palma a obľúbenou turistickou zastávkou. Toto miesto patrilo arabskému šľachticovi a predstavuje život najbohatších ľudí v Palme počas maurskej nadvlády na ostrove. Môžeme tu vidieť rôznorodé stĺpy, ktoré pochádzajú najskôr už z dôb rímskeho osídlenia. Túto pamiatku môžete navštíviť po celý rok. Arabské kúpele sú turisticky atraktívnou stavbou v hl. meste Palma de Mallorca. Objavte kúzlo starodávnych arabských kúpeľov!

Kláštor sv. Františka

Kláštor sv. Františka v Palme de Mallorca / Malorka.sk
Kláštor sv. Františka v Palme de Mallorca / Malorka.sk

Bývalý kráľovský kláštor a bazilika sv. Františka je domovom viacerých zaujímavých pamiatok, napríklad hrobky slávneho malorského filozofa Ramona Llulla a nádhernej gotickej krížovej cesty / chodby, ktorá sa zachovala ako národné dedičstvo. Centrálne fresky tu v počiatkoch svojej kariéry vytvoril Francisco Goya. Kláštor sv. Františka v Palme de Mallorca je jednou z hlavných historických cirkevných atrakcií mesta. Navštívte barokovú baziliku sv. Františka!

Casal Solleric

Casal Solleric – hlavný výstavný priestor v Palme / Malorka.sk
Casal Solleric – hlavný výstavný priestor v Palme / Malorka.sk

Casal Solleric je hlavný výstavný priestor a významná pamiatka v Palme. Palma de Mallorca je známa mnohými krásnymi kaštieľmi a ich dvormi, ktoré svedčia o dôležitosti tohto mesta. Jedným z nich je Casal Solleric, jeden z najúchvatnejších kaštieľov v Palme. Dnes ho vlastní vláda a slúži ako verejný výstavný priestor pre súčasné umenie. Užite si obhliadku a výstavy vo vnútri Casalu!

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to