Zákaz nočného predaja alkoholu

Regionálna vláda zakázala nočný predaj alkoholu a sprísnila jeho konzumáciu na najnavštevovanejších turistických miestach na španielskych ostrovoch Malorka a Ibiza. TASR o tom informovala na základe správy agentúry DPA.

Lokality pod dohľadom

Nové opatrenia sú zamerané na obmedzenie počtu turistov, ktorých hlavným bodom programu, dôvodom ísť na dovolenku, je chlastačka. Obmedzenia sa nateraz týkajú oblastí Llucmajor, Palma a Calviá na Malorke a Sant Antoni de Portmany na Ibize. V týchto oblastiach úrady zakázali predaj alkoholu v čase od 21:30 – do 08:00 hod.. Samozrejme, podľa vývoja situácie sa počet oblastí pod „drobnohľadom“ môže operatívne zvýšiť.

Usmernenie pre párty lode

Pre tieto oblasti tiež platí zákaz plavby tzv. párty lodí vo vzdialenosti menšej ako jedna námorná míľa (1852 m) od pevniny. Turisti v týchto oblastiach nemôžu z lodí vystupovať ani na ne nastupovať, uviedol denník Majorca Daily Bulletin. Popularita párty lodí na Baleárskych ostrovoch prispela k ich reputácii ako destinácie pre mladých ľudí a milovníkov nočného života. Súčasne však aj vyvolávajú obavy z hľadiska bezpečnosti a poriadku, čo vedie miestne úrady k zavedeniu rôznych regulácií.

Booking.com

Rozširuje sa už existujúci zákon z roku 2020

Nová vyhláška baleárskej vlády rozširuje už existujúci zákon z roku 2020, ktorý zakázal tzv. happy hours (znížené ceny alkoholu v baroch v určitých časoch), organizované hromadné návštevy barov, ponuku dvoch alkoholických nápojov za cenu jedného, predaj alkoholu v obchodoch medzi 21:30 – 08:00 hod. a propagáciu „párty lodí“ na niektorých miestach.

Pokutovaní za nevhodné správanie

Vláda už predtým varovala turistov, že budú pokutovaní za nevhodné správanie. Za pitie alkoholu na verejnosti, ktoré narúša spolužitie a pokoj, hrozí pokuta vo výške 750 až 1 500 eur.

Žijeme len raz... / Malorka.sk
Žijeme len raz… / Malorka.sk

Pri vážnom porušení zákazu môže byť pokuta zvýšená až na 3 000 eur, informovala internetová stránka Canarian Weekly.

Platiť iba do 31. decembra 2027

Starosta mesta Palma de Mallorca Jaime Martínez uviedol, že jedným z jeho cieľov je „napraviť necivilizované správanie“. Opatrenia budú platiť iba do 31. decembra 2027. Vláda vyjadrila presvedčenie, že neskôr už nebudú potrebné.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to