Nové pravidlá na Malorke

Ostrov zavádza pre nadmieru zábavy chtivých turistov a podniky, ktoré ich hostia, nové pravidlá. Pásmo najznámejších pláží sa nachádza len desať kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Palmy de Mallorca, vychýreného španielskeho ostrova v západnej oblasti Stredozemného mora.

Policajní inšpektori zobrali do merku

Pred tohtoročnou párty letnou sezónou si policajní inšpektori zobrali do merku práve túto, v pásme pieskových pláží Platja de Palma, vyhľadávanú a vykričanú oblasť plnú barov, klubov a diskoték na najväčšom baleárskom ostrove, na Malorke. Práve najvýchodnejšiu časť zálivu so spomínanou plážou zväčša navštevujú, za účelom neviazanej zábavy, mladí ľudia zo západnej, no už aj zo strednej Európy, teda aj od nás. A veru, poznamenáva agentúra DPA, mali policajti – inšpektori ďaleko do nadšenia, spokojnosti.

Nepáčilo sa im takmer nič

Nepáčilo sa im takmer nič, z toho čo tam videli. A preto od 1. apríla musia party bary dodržiavať nové pravidlá zamerané na potlačenie neprimeraného správania turistov, našťastie len v určitých, dobre známych, problematických zónach. Jednoducho, výber lokality, ubytovania si treba vždy dobre vopred zvážiť. To nakoniec platilo, platí stále, bez ohľadu na (ne)prísnosť, zmeny pravidiel. Dovolenka na Malorke Vás ma zrelaxovať, prebehnúť čo najbližšie k želaniu, očakávaniam, nech sú už akékoľvek a nie stresovať.

Booking.com

Výsledky inšpekcie

Za niekoľko dní bolo na Malorke preverených 245 podnikov políciou z hlavného mesta. Ako polícia informovala na Facebooku, zistila cca. 60 prípadov porušenia predpisov a udelila nemálo výziev na zaplatenie pokút. Jedným z opatrení je, že kluby a bary v hlavných oblastiach zábavy majú teraz povinnosť viditeľne oddeliť svoje zábavné priestory od cesty, aby zabránili dovolenkárom konzumovať alkoholické nápoje a jedlo na kraji chodníka. Plus je zakázaná reklama na alkoholické nápoje.

„Párty míľa“ bude celé leto pod kontrolou

Pre DPA hovorca miestnej polície povedal, že 45 podnikov ilegálne reklamovalo alkohol, 10 chýbali označenia typu podniku, 2 nemali medzi ulicou a svojím priestorom bariéru a 1 podnik mal reklamu so sexuálnym zameraním. Dokonca jednému turistovi už bola vystavená pokutu 50 € za ilegálny nákup u pouličného „obchodníka“, zdôraznil policajný hovorca. Miestne média písali, že pokuta pre podniky môže dosiahnuť sumu až 3 000 €. Polícia dala na známosť, že v zóne nazývanej aj „párty míľa“ bude robiť pravidelné kontroly počas celého leta.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to