Pulzujúci ostrov s krásnymi plážami

Známy ostrov so slnkom zaliatymi piesočnatými plážami, ktoré patria k najčistejším v celom Stredomorí a ktoré sú lemované pešou promenádou s palmami. Áno, to je Malorka! Určite ani v okrajových mesiacoch letnej sezóny sa nemusíte obávať počasia, pretože slnko tu svieti až 300 dní v roku. Mallorca má však príjemné podnebie počas celého roka, s teplotami okolo 25 °C v lete a okolo 15 °C v zime. Na ostrove je niekoľko skutočne nádherných pláží s bielym pieskom a kryštálovým modrým morom. Najznámejšie pláže sú Cala Llombards, Cala Sant Vicenç, Playa de Muro a Playa de Formentor.

Cala Agulla je pláž na Malorke v Španielsku / Malorka.sk
Cala Agulla je pláž na Malorke v Španielsku / Malorka.sk

Tiež má bohatú históriu a na ostrove nájdete niekoľko významom nadregionálnych historických pamiatok, ako napríklad katedrálu La Seu v Palma de Mallorca, hrad Bellver a Castell de Alaró. Ostrov celoročne ponúka mnoho kultúrnych a športových aktivít, ako napr. návšteva múzeí, divadiel a koncertov, alebo športové aktivity ako golf, tenis, potápanie a vodné športy. O miestnej vynikajúcej kuchyni škoda hovoriť. Kto by nepoznal jedlá ako tapas, paella či nápoj sangria? Môže byť Malorka hit každého leta? Prečo nie?! Aj naša webová stránka Vás už roky o tom presviedča cez svoje príspevky a toto je ďalší z nich.

Pamätihodnosti, príroda a zábava

Palma de Mallorca sa môže pochváliť katedrálou, ktorá je postavená hneď pri mori a pýši sa najväčším rozetovým oknom na svete s plochou 90 m2. Medzi krásy Malorky a jej atrakcie rozhodne patrí aj železnica s dreveným vláčikom, ktorá spája hlavné mesto s mestečkom Soller.

Booking.com

Starožitný vlak jazdiaci medzi mestami Palma a Sóller / Malorka.sk
Starožitný vlak jazdiaci medzi mestami Palma a Sóller / Malorka.sk

Železnica sa začala budovať v roku 1907. Slávnostne spojazdnená bola v roku 1912 a je dlhá 27 km. Nachádza sa tu niekoľko aj veľmi úzkych tunelov, najdlhší má 2876 m. Pre milovníkov prírodných krás odporúčame návštevu Dračích jaskýň v meste Porto Cristo. Z množstva jaskýň, ktoré sa na ostrove nachádzajú, je sprístupnených len päť.

Jaskynný svet Cuevas del Drach / Malorka.sk
Jaskynný svet Cuevas del Drach / Malorka.sk

Dračie jaskyne boli v minulosti útočiskom pred nájazdmi pirátov. Kvôli ľahkej dostupnosti hlavného mesta, dlhej pláži s kvalitným pieskom a všadeprítomnou zábavou Vám dávame do pozornosti spojené letoviská El Arenal a Playa de Palma. Ide o cenovo dostupné lokalita. Aj preto najčastejšie ponúkané nielen našimi cestovnými kanceláriami. Pri oboch destináciách čakajte v ponukách CK zájazdy s vynikajúcim pomerom kvality k cene.

Tip na dovolenkovú destináciu

El Arenal a Playa de Palma sú rušné plážou spojené dovolenkové strediská, vhodné pre všetky vekové kategórie. Zvlášť ale pre mladých ľudí, kvôli bujarému nočnému životu, no aj pre rodiny s deťmi, vďaka krásnej piesočnatej pláži s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Staršia generácia v tejto lokalite vyhľadáva pokojnejšiu časť C’an Pastilla. Celá spomínaná oblasť ponúka na ostrovné pomery ubytovanie za nižšie ceny, než inde, je to totiž destinácia určená pre masovú turistiku. Nájdete tu však celé spektrum hotelov, hostelov a apartmánov, takže každý si nájde svoju kategóriu.

Malorka / Mallorca - El Arenal / Malorka.sk
Malorka / Mallorca – El Arenal / Malorka.sk

Najväčší turistický boom nastal v 60. rokoch, keď investori začali stavať stovky hotelov, apartmánov a nákupných centier. Za takmer 50 rokov sa z Malorky stala jedna z najnavštevovanejších destinácií v Európe. Je to aj vďaka tomu, že Palma de Mallorca má najväčšie chartrové letisko na svete, ktoré dokáže ročne vybaviť 40 miliónov cestujúcich. Vďaka regulácií turizmu sem ročne priletí 9 miliónov turistov a každú hodinu 80 lietadiel. Ostrovná administrácia o tom vie, že žije z turizmu, takže mu preto zabezpečuje adekvátne kvalitný servis. Malorka garantuje pokojnú dovolenku bez rizika, aké hrozí v chudobnejších krajinách sveta.

Výber z fakultatívnych výletov

Malorka v jednom dni

Nezabudnuteľné cestovanie, to je celodenný trip po najkrajších prírodných miestach a pamiatkách Malorky. Verte, navždy sa zapíše do Vašej pamäti. Ak Vám takúto službu neponúkne Vaša cestovná kancelária, obráťte sa na nejakú miestnu, alebo si požičajte auto a vyberte sa na výlet výletov sami. Prípadná vyčerpanosť na konci dňa bude veru stáť za to! Na Malorke sa dá naozaj stihnúť veľa zaujímavých vecí za jeden deň.

Napríklad môžete navštíviť Palma de Mallorca, hlavné mesto ostrova, a prejsť sa po starom meste plnom uličiek s historickými budovami a pamätihodnosťami (nemali vynechať návštevu hradu Bellver). Nemôžete vynechať jednu z mnohých pláží, ktoré sú na ostrove, a užiť si slnečné počasie. Ak máte radi prírodu, vyberte sa tiež do národného parku Sierra de Tramontana, kde nájdete krásne hory a prírodné scenérie. Večer zasa zájsť do jednej z mnohých viníc, ktoré sa nachádzajú na ostrove, vyskúšať miestne vína.

Dračia jaskyňa

Tento výlet Vás zavedie do podzemného kráľovstva jednej z najkrajších jaskýň sveta. Dračia jaskyňa na Malorke je asi najvýznamnejšou prírodnou atrakciou ostrova. Táto jaskyňa sa nachádza v krasovom území Serra de Tramuntana, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jaskyňa bola objavená v roku 1906 a od tej doby sa stala jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Je to nádherné miesto plné úchvatných kamenných útvarov a kaskád, ktoré vznikli v dôsledku prírodného vývoja počas tisícročí.

Okrem oči pútajúcich kamenných útvarov jaskyňa ponúka možnosť dozvedieť sa viac o histórii ostrova a jeho prírodných zdrojoch. Návšteva jaskyne je veľkým zážitkom pre turistov, ktorí sa sem vydávajú za účelom spoznania krás prírody a histórie ostrova. Ak máte radi prírodu a históriu, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu Dračej jaskyne. Je to miesto plné nádhery a tajomstiev…

Aquarium

Je to jedno z najväčších akvárií v Španielsku. Prirodzene láka malých ako aj veľkých návštevníkov ostrova, dovolenkárov z celého sveta. Pozývame Vás ponoriť sa do rozprávkového podmorského sveta Stredozemného a Karibského mora, Tichého, Atlantického a Indického oceánu. Akvárium je domovom pre širokú škálu morského života, vrátane žralokov, rýb, morských hadov a stoviek druhov rýb, vrátane tropických.

Jednou z hlavných atrakcií Akvária Palma de Mallorca je 45-metrový tunel, cez ktorý môžu návštevníci prechádzať, čo im umožňuje dostať sa bližšie k morskému životu. Akvárium má tiež niekoľko interaktívnych výstav, ako napríklad dotykové nádrže, kde si môžu návštevníci pohladkať nežné stvorenia. Tiež sa tu koná šou s delfínmi. Šou s delfínmi je veľmi obľúbená a často sa vypredá, preto odporúčame zakúpiť si vstupenky vopred.

Morské jaskyne

Návšteva a plávanie v morských jaskyniach, kúpanie a opaľovanie na prírodnej pláži, tomu sa veru nedá odolať, ak máte aspoň trochu dobrodružnú a romantickú povahu. Morské jaskyne na Malorke sú jednou z najkrajších prírodných atrakcií na ostrove a vôbec v Španielsku. Tieto jaskyne sú vytvorené v skalách a ponúkajú nádherné výhľady tak na more ako aj okolité pláže. Kúpanie sa v morských jaskyniach je skutočným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva.

Sú dominantne vhodné pre vodné športy ako potápanie alebo plávanie. V ich tienistých priestoroch sa môžete schovať pred horúcim slnkom a vychutnať si chladivú vodu. Niektoré z morských jaskýň sú dokonca vybavené reťazami a žľabmi, ktoré Vám umožnia preplávať sa cez nich až do mora. Môžete sa v nich vyblázniť a zároveň si vychutnať krásy prírody. Nezabudnite si vziať plavky a opaľovací krém.

Dobre vedieť pred návštevou ostrova

Mena: EURO
Dĺžka letu: 2 hodiny a 15 min
Časový posun: nie je

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to