10 prístavov – letovísk na ostrove Mallorca

Predstavujeme Vám 10 prístavov – letovísk na ostrove Mallorca. Súčasne v každom z nich, eventuálne v jeho blízkosti jeden hotel, do ktorého ponúkajú pobyt naše cestovné kancelárie, alebo sa do neho viete dostať bez cestovky. Prihliadali sme pri výbere lokalít na ich známosť alebo netradičnú atraktívnosť, pri ubytovacích zariadeniach predovšetkým na pomer cena/výkon. V tomto výbere ide zväčša o menšie, až maličké letoviská, či prístaviská s možnosťou zakotvenia lode/jachty. Miesta majú romantickejší nádych, nie sú prototypom oblastí s masovým turizmom. Nájdite si lokalitu blízku Vašej predstave a vyberte sa na dovolenku snov na španielsku Malorku!

Cala Fornells

Cala Fornells / Malorka.sk
Cala Fornells / Malorka.sk

Cala Fornells je príjemné letovisko. Charakterizujú ho zátoky s tyrkysovou vodou, piesočné pláže a rozľahlé plošiny na skalách, na ktorých sa môžete opaľovať. Je to obľúbený cieľ rodín s deťmi a ideálne miesto pre šnorchlovanie. Blízka Peguera láka rušným nočným životom.

Port d’Andratx

Port d’Andratx / Malorka.sk
Port d’Andratx / Malorka.sk

Port d’Andratx je jeden z najlepších rekreačných prístavov na ostrove, kam často zavíta aj španielsky kráľ a ďalšie celebrity. Väčšina reštaurácií a obchodov je sústredená na južnej strane prístavu, zatiaľ čo v severnej časti sídli luxusný jachtársky klub. Očakávajte azúrovo modrú vodu s tmavomodrými a sem tam aj smaragdovými odtieňmi a jedinú veľmi malú pláž.

Booking.com

Port de Valldemossa

Port de Valldemossa / Malorka.sk
Port de Valldemossa / Malorka.sk

Port de Valldemossa je skôr zátoka než prístav. Pláž je skalnatá, domy z kameňa a na kopci sú roztrúsené kamenné vily. Cestou sem budete musieť zdolať rad hrôzostrašných serpentín kľukatiacich sa po skalnej stene, z ktorej, najmä po daždi, padajú kamene. Jediná reštaurácie Es Port je znamenitá.

Cala Deia

Cala Deia / Malorka.sk
Cala Deia / Malorka.sk

Úzka krivolaká cesta z dediny Deia vedie k malebnej jaskyni obklopenej strmými útesmi. Tamojšiu kamienkovú pláž omýva krištáľovo čisté more. Pešo nadol sa dostanete ako zvyčajne radom úzkych serpentín.

Port de Sóller

Letovisko Port de Sóller / Malorka.sk
Letovisko Port de Sóller / Malorka.sk

Pôvabná zátoka s pokojnou vodou, ideálna na kúpanie. Pláže lemuje chodník. Hotelové komplexy a nočné podniky letoviská vyhovujú nárokom mladých aj postarších dovolenkárov. Nenechajte si ujsť jazdu v staručkej električke, ktorá uháňa do centra Sóller a späť. Prístav Sóller a jeho okolie Vás dostane!

Port de Pollenca

Port de Pollenca / Malorka.sk
Port de Pollenca / Malorka.sk

Rekreačné stredisko obľúbené u rodín s deťmi leží pri malebnej zátoke 6 km východne od mesta Pollenca a priťahuje dovolenkárov dlhou piesočnou plážou. V meste sa usadilo veľa zahraničných penzistov.

Port d’Alcudia

Port d’Alcudia / Malorka.sk
Port d’Alcudia / Malorka.sk

Rozľahlé a trochu vyzývavé letovisko má všetko, vrátane toho, čo by väčšina návštevníkov rada oželela, mizerné podniky s rýchlym občerstvením a príliš neónových svetiel, zabezpečujúcich však večernému nábrežiu magickú atmosféru. K plusom patria dobré pláže (pláž neďalekého zálivu je dlhá 14 km), niekoľko výborných reštaurácií a neutíchajúci nočný život. A samozrejme slušne vybavený prístav.

Cala Ratjada

Cala Ratjada / Malorka.sk
Cala Ratjada / Malorka.sk

Zátoka Cala Ratjada je ideálne miesto pre vodné športy všetkého druhu. Samotné mestečko však vyzerá trochu stiesnene a ošumelo, hoci ide o plné fungujúci rybársky prístav. Z neďalekých nádherných zátok a pláži stojí za zmienku Cala Guya, Cala Mesquida a Cala Torta, na ktorú môžu aj nudisti.

Playa de Canyamel

Playa de Canyamel / Malorka.sk
Playa de Canyamel / Malorka.sk

Ak hľadáte pokojné rekreačné stredisko, tu by sa Vám mohlo páčiť. Pokoj tu vládne aj na vrchole sezóny a mieria sem predovšetkým rodiny s deťmi. Piesočná pláž s borovicovým lesom v pozadí vytvára veľký oblúk v ktorom sem – tam stojí niekoľko vkusných hotelov.

Portopetro

Portopetro / Malorka.sk
Portopetro / Malorka.sk

Hoci rybárskej dedinke hrozí, že ju zakrátko úplne pohltí Cala d’Or, zatiaľ sa jej darí uchovať si pôvodný kolorit, snáď aj preto, že jej chýba pláž a má len jediný hotel. Ponúka ale pôvabné prechádzky a malebné úbočia posiate vilami alebo ju môžete využiť ako základňu pre výlety do okolia.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to