Predstavujeme Vám TOP 10 letovísk, prístavov na ostrove Mallorca. Súčasne v každom z nich jeden hotel, do ktorého ponúkajú pobyt naše cestovné kancelárie, či sa do neho viete dostať bez cestovky. Prihliadali sme pri výbere lokalít na ich známosť alebo netradičnú atraktívnosť, pri ubytovacích zariadeniach predovšetkým na pomer cena/výkon.

Cala Fornells

Príjemné letovisko charakterizujú zátoky s tyrkysovou vodou, piesočné pláže a rozľahlé plošiny na skalách, na ktorých sa môžete opaľovať. Obľúbený cieľ rodín s deťmi a ideálne miesto pre šnorchlovanie. Blízka Peguera láka rušným nočným životom.

Port d’Andratx

Jeden z najlepších rekreačných prístavov na ostrove, kam často zavíta aj španielsky kráľ a ďalšie celebrity. Väčšina reštaurácií a obchodov je sústredená na južnej strane prístavu, zatiaľ čo v severnej časti sídli luxusný jachtársky klub. Očakávajte azúrovo modrú vodu s tmavomodrými a sem tam aj smaragdovými odtieňmi a jedinú veľmi malú pláž.

Port de Valldemossa

Port de Valldemossa je skôr zátoka než pristav. Pláž je skalnatá, domy z kameňa a na kopci sú roztrúsené kamenné vily. Cestou sem budete musieť zdolať rad hrôzostrašných serpentín kľukatiacich sa po skalnej stene, z ktorej, najmä po daždi, padajú kamene. Jediná reštaurácie Es Port je znamenitá.

Cala Deia

Úzka krivolaká cesta z dediny Deia vedie k malebnej jaskyni obklopenej strmými útesmi. Tamojšiu kamienkovú pláž omýva krištáľovo čisté more. Pešo nadol sa dostanete ako zvyčajne radom úzkych serpentín.

Port de Sóller

Pôvabná zátoka s pokojnou vodou, ideálna na kúpanie. Pláže lemuje chodník. Hotelové komplexy a nočné podniky letoviská vyhovujú nárokom mladých aj postarších dovolenkárov. Nenechajte si ujsť jazdu v staručkej električke, ktorá uháňa do centra Sóller a späť.

Port de Pollenca

Rekreačné stredisko obľúbené u rodín s deťmi leží pri malebnej zátoke 6 km východne od mesta Pollenca a priťahuje dovolenkárov dlhou piesočnou plážou. V meste sa usadilo veľa zahraničných penzistov.

Port d’Alcudia

Rozľahlé a trochu vyzývavé letovisko má všetko, vrátane toho, čo by väčšina návštevníkov rada oželela, mizerné podniky s rýchlym občerstvením a príliš neónových svetiel, udeľujúcich však večernému nábrežiu magickú atmosféru. K plusom patria dobré pláže, niekoľko výborných reštaurácií a neutíchajúci nočný život.

Cala Ratjada

Ideálne miesto pre vodné športy všetkého druhu. Samotné mestečko však vyzerá trochu stiesnene a ošumelo, hoci ide o plné fungujúci rybársky prístav. Z neďalekých nádherných zátok a pláži stojí za zmienku Cala Guya, Cala Mesquida a Cala Torta, na ktorú môžu aj nudisti.

Platja de Canyamel

Ak hľadáte pokojné rekreačné stredisko, tu by sa Vám mohlo páčil. Pokoj tu vládne aj na vrchole sezóny a mieria sem predovšetkým rodiny s deťmi. Piesočná pláž s borovicovým lesom v pozadí vytvára veľký oblúk v ktorom sem – tam stojí niekoľko vkusných hotelov.

Portopetro

Hoci rybárskej dedinke hrozí, že ju zakrátko úplne pohltí Cala d’Or, zatiaľ sa jej darí uchovať si pôvodný kolorit, snáď aj preto, že jej chýba pláž a má len jediný hotel. Ponúka ale pôvabné prechádzky a malebné úbočia posiate vilami alebo ju môžete využiť ako základňu pre výlety do okolia.