Nové nefajčiarske pláže

V lokalitách Peguera, Santa Ponça a Palmanova pribudli nové nefajčiarske pláže. Cigarety sú teraz zakázané v rámci programu Playas sin Humo / Pláže bez dymu v časti regiónu Calvia.

Navštívte región Calvia!

Tri pláže v administratívnej oblasti Calvia – Santa Ponça, La Romana-Paguera a Es Carregador-Palmanova teraz nefajčiarske. Cieľom programu Playas sin Humo je zvýšiť povedomie o dôležitosti udržiavania zdravého životného prostredia a znižovania odpadu na pobreží. Veď kto rozumný chce dovolenkovať uprostred sajrajtu?

Iniciatívu budú sprevádzať plagáty, ktoré budú umiestnené na plážach a grafický informačný materiál, aby obecné zastupiteľstvá mohli informovať obyvateľov. Motto programu je „Zákaz fajčenia je normálny“.

Booking.com

Cigaretový špak na pláži / Malorka.sk
Cigaretový špak na pláži / Malorka.sk

Pre životné prostredie a zdravie

Baleársky minister životného prostredia Miquel Mir Gual, ktorý v utorok (7.6.2022) navštívil jednu z pláží, uviedol, že iniciatíva by mohla pomôcť pri riešení vážneho environmentálneho problému: šírenia ohorkov cigariet na plážach a v mori. Upozornil, že jedna cigareta môže kontaminovať až 10 litrov morskej vody.

Pre generálnu riaditeľku verejného zdravotníctva Maria Antònia Font Oliver je kampaň odrazovým mostíkom k dosiahnutiu cieľov súvisiacich s fajčením : jej cieľom je sťažiť začatie fajčenia a podporiť odvykanie od fajčenia poskytovaním nástrojov. Okrem toho by mala byť populácia chránená pred vystavením tabakovému dymu. Obzvlášť v čase dovolenkového relaxu.

Žena s cigaretou na pláži / Malorka.sk
Žena s cigaretou na pláži / Malorka.sk

Nebezpečenstvo pre deti z ohorkov cigariet

Pripomenula škodlivé účinky tabaku a nebezpečenstvo, ktoré ohorky cigariet predstavujú pre deti hrajúce sa v piesku, pretože ich môžu náhodne prehltnúť.

Font poďakovala mestským poslancom za ich snahu pripojiť sa k iniciatívam v oblasti zdravia, keďže boj proti užívaniu tabaku by mal byť cieľom „celej spoločnosti“. Starosta Calvia Alfonso Rodríguez Badal poukázal na to, že iniciatíva je v súlade so stratégiou podpory zdravia mestskej rady samosprávy.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to