Najzaujímavejšia z Baleárskych ostrovov

Malorka je najväčšia a najzaujímavejšia z Baleárskych ostrovov. Leží na východ (vzdialena asi 150 km) od pobrežia španielskej pevniny v Stredozemnom mori, kde sú ostrovy Ibiza a Menorca. Tento ostrov zábavy, oddychu, piesočných pláží s viac ako 300 slnečnými dňami do roka si zamilujete už na prvý pohľad. Vodné športy, cyklistické cestičky, 13 golfových ihrísk, tenisové kurty robia z tohto miesta raj pre športových nadšencov.

Palác Almudaina (Alcazár) / Malorka.sk
Palác Almudaina (Alcazár) / Malorka.sk

Hlavné mesto Palma de Mallorca je mestom kontrastov. Staré pamiatky sa miešajú s modernými budovami a to všetko je lemované palmami, ktoré lemujú takmer každú ulicu.

Dračia jaskyňa / Malorka.sk
Dračia jaskyňa / Malorka.sk

Až pod 80 percentami povrchu ostrova sa nachádzajú jaskyne a tiež najväčšie podzemné jazero na svete. Najväčšou jaskyňou, ktorej návštevu si rozhodne nesmiete nechať ujsť, je Dračia Jaskyňa – Coves del Drach.

Booking.com

Kamaráti sa rekreujú / Malorka.sk
Kamaráti sa rekreujú / Malorka.sk

Playa De Palma, čiže súmestie Can Pastilla a El Arenal je najväčšie turistické stredisko ostrova. S ďalšími letoviskami je spojené 8 km dlhou piesočnou plážou (v letných mesiacoch, keď sú pláže plné turistov, odporúčame obsadiť si miesto už v ranných hodinách.) lemovanou palmami. Ideálne miesto plné zábavy, diskoték, tanečných terás, ale aj množstva vodných športov, miesto, kde sa žije 24 hodín denne. Najväčší vodný park na ostrove nájdete na konci letoviska El Arenal.

Rituál poobedňajšej pauzy a pohostinnosť

Mallorca, ako aj mnoho ďalších stredozemných ostrovov a letovísk dodržiava rituál poobedňajšej pauzy. Táto pauza trvá približne 3 hodiny, v čase od 12:00- 15:00 hod.. Malorčania uprednostňujú pohodlný život, preto nákupy a zábava sa u nich začína až večer.

Gastro špecialita v Alcúdii / Malorka.sk
Gastro špecialita v Alcúdii / Malorka.sk

Miestni obyvatelia sú jedni z najpohostinnejších v celom Stredomorí. Na Malorke sa zachovalo mnoho zo starobylej architektúry, ktorá nás aj dnes očarí. Je to ostrov so zaujímavou históriou, s krásnou prírodou a nevšednými oblasťami.

Lokality, ktoré odporúčame

Palma – Valldemossa

Palma je hlavné mesto plné starých pamiatok, ktoré sa striedajú s novými budovami. Nádherné palmy lemujú každú ulicu. Priamo v centre je nádherná masívna gotická katedrála, ktorá sa stavala 300 rokov.

Busta F. Chopina vo Valldemossa / Malorka.sk
Busta F. Chopina vo Valldemossa / Malorka.sk

Túto nádhernú katedrálu navštívila aj známa dvojica F. Chopin a G. Sandová, ktorí trávili spolu nejaký čas ako milenci aj v rozkošnom mestečku Valldemossa. Palma takisto, ako všetky destinácie, má svoje trhy a obchody so suvenírmi, bary, kaviarne a výborné reštaurácie.

Jaskyňa De Campanet

Jaskyňa de Campanet je pravdepodobne najmenšia jaskyňa na ostrove Mallorca, ale zároveň jedna z najkrajších. Nachádza sa 40 km od hlavného mesta Palmy. Jaskyňa bola objavená v roku 1945. Okrem návštevy podzemnej jaskyne, klienti často zavítajú aj do mesta Campanet s cieľom navštíviť kostol Svätého Michala.

Marineland

Tento zábavný park je vhodný tak pre deti, ako aj dospelých. Zažijete tu neuveriteľné predstavenie delfínov a papagájov. Tento krásny park sa nachádza v Portals Nous nad piesočnatou plážou.

Aquacity

Aquacity je vodný areál zvlášť zaujímavý pre deti. Nachádza sa tu okrem veľkého množstva toboganov, kĺzačiek, vodných atrakcií, bazénov s umelými vlnami aj veľké množstvo barov a reštaurácií. Atrakcie nielen pre deti, ale aj pre dospelých. V cene vstupenky sú všetky vodné atrakcie.

Puerto D Alcúdia

Turisticky najznámejší prístav vďaka 10 km dlhej piesočnatej pláži, má množstvo príjemných reštaurácií, kaviarní a barov. V prístave sa nachádzajú luxusné jachty, ale aj menšie súkromné loďky.

Top letoviská blízko hlavného mesta

Playa de Palma / EI Arenal – obe spojené turistické lokality sú od hlavného mesta Palmy vzdialene 14 km. Sú známe svojou 8 km dlhou piesočnatou plážou, ktorá je obklopená palmami a množstvom obchodov. Počas niekoľkých desaťročí sa z pôvodne malej rybárskej osady stalo jedno z najväčších dovolenkových letovísk ostrova. Destinácia je známa svojím aktívnym denným a búrlivým nočným životom a zábavou.

Hotely pre rodiny s deťmi na Malorke / Malorka.sk
Hotely pre rodiny s deťmi na Malorke / Malorka.sk

Na malom teritóriu nájdete nespočetné množstvo obchodov, minimarketov, barov, reštaurácií, diskoték a mnoho ďalších večerných podnikov. Najväčším lákadlom destinácie pre deti aj dospelých je vodný park Aquacity a známe minigolfové ihrisko s dinosaurami. Playa de Palma je najkrajšia a najlepšia pláž v oblastí, ktorá nadväzuje na El Arenal. Po niekoľkých metroch smerom do vnútrozemia sa krajina zmení na nepoznanie. Obklopia Vás vône citrusov, rozmarínu a pínií. Práve tu sa môžete skryť pred hlukom letoviska. Transfer z letiska iba 20 minút a to mestskou hromadnou dopravou.

Ca’n Pastilla

Ca’n Pastilla leží na južnom pobreží ostrova, kde je až 8 km dlhá piesočnatá pláž, ktorá sa ťahá k ostrovu Playa de Palma a ďalej k El Arenal. Letovisko, ktoré preferujú najmä starší ľudia, je situované v blízkosti hlavného mesta, ako aj letiska. Považujeme ho za veľmi pokojnú a ideálnu časť na odpočinok. V porovnaní s El Arenalom je oveľa kľudnejšia.

Pláž Platja de Palma / Ca'n Pastilla / Malorka.sk
Pláž Platja de Palma / Ca’n Pastilla / Malorka.sk

Klientom odporúčame navštíviť aj víkendové trhy na malom námestí. Príjemné večerné prechádzky po promenáde s možnosťou nákupov suvenírov, ako aj príjemné posedenie v reštaurácii alebo v bare Vám spríjemnia Vašu dovolenku na Malorke. Veľmi jednoduché je využitie autobusovej dopravy do hlavného mesta, ktoré je vzdialené približne 8 km.

Prečo práve El Arenal a Playa De Palma?

Všetko v jednej oblasti! Takto by sme mohli opísať najobľúbenejšie letoviská prekrásnej Malorky. Ročne ju vyhľadáva státisíce turistov z rôznych kútov sveta. Nájdete tu veľa možností na nákupy, kúpanie, slnenie, veľmi kvalitnú dlhú piesočnatú pláž, atraktívnu palmovú promenádu!

El Arenal / Malorka.sk
El Arenal / Malorka.sk

Ideálne miesto pre každého, kto chce prežiť krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku. Hotely sú tu strednej a vyššej kategórie. Ak chcete prežiť dovolenku v španielskom štýle s nespútanou zábavou a aktívnym odpočinkom, je toto letovisko ako stvorené pre Vás.

Asi ste nevedeli, že….

  • Na tomto ostrove v mestečku Manacor sa narodil španielsky tenista Rafael Nadal, jeden z najlepších svetových hráčov súčasnosti.
  • Palma de Mallorcanajväčšie charterové letisko v Európe, kde každú hodinu pristáva až 80 lietadiel.
  • Mesto Inca, tretie najväčšie na ostrove, je známe najmä výrobkami z kože.

Ešte základné informácie

Názov: Mallorca
Rozloha: 3 640 km2
Najväčšie mesto: Palma de Mallorca
Počet obyvateľov: 870 000
Najvyšší vrch: Puig Major (1 455 m)
Dĺžka letu: 2 hod. 15 min.
Mena: EURO
Počasie: od mája do októbra vhodné na príjemnú dovolenku

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to