Nešťastie na ostrove Malorka

Španielske úrady identifikovali štyri osoby, ktoré prišli o život pri štvrtkovom (23.5.2024) nešťastí na ostrove Malorka, kde sa zrútila terasa reštaurácie na pobrežnej promenáde pri meste Palma, vo vychýrenej turistickej oblasti.

Ďalších 16 ľudí je stále hospitalizovaných, sedem zranených je vo „veľmi vážnom“ a deväť v „vážnom“ stave. Informuje TASR podľa agentúry DPA, AFP, španielskych médií a servera El Confidencial.

Väčšina obetí a zranených sú cudzinci a turisti

Väčšina obetí a zranených sú cudzinci a turisti, uviedol pre médiá šéf miestnych hasičov Eder García. Zranených previezli do niekoľkých nemocníc v ostrovnej metropole Palma. Podľa španielskych médií obeťami sú dvaja muži a dve ženy. Medzi obeťami sú údajne dve Nemky vo veku 20 a 30 rokov, 23-ročná Španielka a 44-ročný Senegalčan.

Booking.com

Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí

Španielske médiá, vrátane denníka El País, pôvodne hlásili štyroch mŕtvych a až 27 zranených, neskôr počet zranených znížili. Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí. Oznámil, že je v kontakte s miestnymi predstaviteľmi a že vláda je pripravená poskytnúť potrebnú pomoc.

Prvé poschodie sa prepadlo na prízemie

Incident sa stal približne o 20.30 hod. v reštaurácii Medusa Beach Club. Medusa Beach Club je diskotéka na promenáde pri pláži, ktorá ponúka aj jedlá, píše El Confidencial. Prvé poschodie sa prepadlo na prízemie, kde v tom čase mnoho hostí večeralo, uvádza španielsky denník El País. Záchranári sa obávali, že v troskách by mohli byť ďalší ľudia. Okoloidúcich preto vyzvali, aby zachovávali ticho a pomohli tak nájsť preživších.

Príčinu preťaženie terasy

Okolité bary a obytné budovy boli evakuované. Na mieste zasahovali hasiči, polícia s leteckou technikou a odborníci na mestské plánovanie. Hasiči uviedli ako možnú príčinu preťaženie terasy. Mimochodom, v tejto lokalite v roku 2022 turisti z Nemecka spôsobili požiar reštaurácie. Našťastie, vtedy dve osoby utrpeli len ľahké zranenia. V súvislosti s aktuálnou tragickou udalosťou miestne úrady vyhlásili trojdňový smútok. Malorka je najväčším z Baleárskych ostrovov, pričom vlani ju navštívilo vyše 17 miliónov turistov.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to