Čulý cestovný ruch

Malorka toto leto zvládla krízu spôsobenú pretrvávajúcou pandémiou ochorenia COVID-19 relatívne dobre. A aj po skončení hlavnej sezóny na Malorke vládne čulý cestovný ruch. Dovolenkárov je stále viac, než sa prognózovalo. Dovolenka na Malorke v prvej polovici septembra má ešte de facto charakter klasickej letnej, no stojí menej peňazí.

Dominovalo spojenie s európskym zahraničím

Ako uviedol španielsky prevádzkovateľ letísk Aena, letisko Son Sant Joan v hlavnom meste ostrova Palma odbavilo 2282 štartov a pristátí, čo bolo len o 29 menej ako týždeň predtým. Pričom tradične dominovali pri víkendových letoch linky – spojenia s európskym zahraničím. Spomínané letisko navyše už vybavilo približne 80 % cestujúcich v porovnaní s rokom 2019, teda rokom pred začiatkom pandémie.

Sezóna nekonečne lepšie než sa očakávalo

Premiérka Baleár Francina Armengolová v prvej bilancii leta uviedla, že hlavná sezóna prebieha na Malorke a ďalších ostrovoch regiónu, ako sú Ibiza, Menorca a Formentera, „nekonečne lepšie než sa očakávalo“.

Patrí do TOP 10

Podľa v sobotu (4. 9.2021) zverejnených údajov Eurocontrol, Európskej organizácie pre bezpečnosť leteckej navigácie, sa malorské letisko dostalo v auguste do Top 10 letísk s najväčším počtom vybavených cestujúcich v Európe. V uplynulom týždni obsadilo Son Sant Joan ôsmu priečku za barcelonským letiskom a pred londýnskym Heathrow.

Booking.com