Súčasť národného dedičstva

Býčie zápasy sú po dvoch rokoch zákazu na Malorke opäť povolené. Tieto zápasy chráni španielska ústava ako súčasť národného dedičstva. Podľa informácií BBC, tento čiastočný zákaz zrušil španielsky ústavný súd.

Korida opäť ožije?

Zákon, ktorý malorský parlament prijal, zakazoval zabitie býkov počas zápasov zvaných aj ako korida. Španielsky ústavný súd však bol proti tejto ochranárskej legislatívnej zmene, keďže usmrtenie býkov už tradične patrí k týmto zápasom. Proti tomuto rozhodnutiu plánujú ochrancovia práv zvierat na Malorke protestovať, považujú ho za „hrozné.“

Aréna Coliseo Balear oslavuje 90. výročie vzniku práve tohto roku. V tejto aréne sa konal, po zrušení zákazu, prvý býčí zápas a zúčastnili sa na ňom štyria populárni toreadori.

Booking.com

Počet zápasov neustále klesá

V Španielsku sú rôzne druhy býčích zápasov populárne od dôb Rímskej ríše. Podoba, ktorá je v súčasnosti najznámejšia – matador so súknom a mečom – je známa od 18. storočia. Počet zápasov usporiadaných v Španielsku neustále klesá, avšak stále sa ich konajú stovky.

Otázna ľudová zábava…

Regionálne vlády Katalánska a Kanárskych ostrovov už začali postupovať v zmysle odstránenie tohto druhu ľudovej zábavy. Takéto zápasy sú okrem Španielska populárne aj v Portugalsku, na juhu Francúzska a v niektorých juhoamerických štátoch.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to