Malorka je známa svojimi krásnymi plážami

Ostrov Malorka, s dĺžkou 110 km a šírkou 70 km je najväčším ostrovom Baleár, je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré prilákajú tisíce turistov z celého sveta každý rok. Väčšina z pláží na Malorke má kvalitné piesočnaté dno, s jemným pieskom a priezračnou modrou vodou, ktorá robí z kúpania a plávania skutočný zážitok. Mnoho z pláží na Malorke tiež získalo prestížnu tzv. Modrú vlajku, ktorá je udelená pre pláže, ktoré splňujú vysoké štandardy v oblasti ochrany životného prostredia a kvality vody.

Pláž v zátoke - Alcúdia / Malorka.sk
Pláž v zátoke – Alcúdia / Malorka.sk

Väčšina pláží na Malorke je vhodná pre rodiny s deťmi, s dlhým plytším vstupom do mora. More má zväčša priezračnú vodu. Na mnohých plážach nájdete možnosti vodných športov, ako napríklad windsurfing, kitesurfing, potápanie a vodné lyžovanie. Okolie pláží tiež ponúka mnoho aktivít, ako sú turistické trasy, cyklotrasy a kultúrne pamiatky. Väčšina pláží má k dispozícii lehátka a slnečníky, ktoré si môžete prenajať, aby ste si užili pohodlie a pohodu počas vášho pobytu. Medzi najkrajšie pláže na Malorke patrí napríklad Es Trenc, Cala Agulla, Cala Millor, Cala Mesquida, Cala Varques a Playa de Muro. Väčšina týchto pláží je tiež vybavená zariadeniami, ako sú reštaurácie, bary, obchody s darčekmi a suvenírmi a možnosti pre nočnú zábavu.

Kvalita piesku na plážach Malorky

Kvalita piesku na pláži, nielen na Malorke, môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi a môže mať vplyv na celkový dojem a zážitok z návštevy pláže. Niektoré z faktorov, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu piesku, sú napríklad:

Booking.com

  • Veľkosť a tvar piesku: Väčšina ľudí uprednostňuje jemnejší a menej hrubý piesok, ktorý sa ľahšie formuje a je príjemný na dotyk. Piesok by tiež mal mať dostatočne malú veľkosť, aby sa dal pohodlne prechádzať a hrať sa na ňom.
  • Čistota piesku: Kvalitná pláž by mala mať piesok bez odpadkov, rias a iných nečistôt. Čistota piesku môže byť ovplyvnená miestnymi podmienkami, ako sú napríklad silné vlny alebo prílivy, ale tiež aj miestnymi pravidlami a zvyklosťami, ktoré určujú, ako by sa malo s odpadkami na pláži zaobchádzať.
  • Farba piesku: Farba piesku môže byť dôležitá pre estetický dojem a atmosféru pláže. Niektoré pláže majú biely piesok, ktorý pôsobí veľmi čistým a príjemným dojmom, zatiaľ čo iné majú tmavší piesok, ktorý môže byť zaujímavý a iný.
Cigaretový špak na pláži / Malorka.sk
Cigaretový špak na pláži / Malorka.sk

Celkovo platí, že kvalita piesku na pláži môže byť subjektívna a závisí od preferencií každého jednotlivca. Pre niekoho môže byť kvalitný piesok jemný, biely a bez nečistôt, zatiaľ čo pre iného môže byť dôležitejšia farba a textúra piesku. V konečnom dôsledku je však kvalita piesku na pláži dôležitá pre celkový dojem a pohodlie návštevníkov pláže. Malorka ponúka z hľadiska kritéria kvality piesku na pláži jeho všetky typy. Stačí si len vybrať!

Pláž Playa de Muro

Pláž Playa de Muro sa nachádza na severovýchode ostrova Malorka a je jednou z najznámejších a najobľúbenejších pláží na ostrove. Svojou takmer bielou pieskovou plážou a priezračne modrou morskou vodou, je toto turistické miesto ideálne pre rodiny s deťmi (vstup do mora je mierny) a návštevníkov, ktorí hľadajú pohodlie a príjemnú relaxáciu. Má dĺžku približne 5 km a je široká až 60 metrov, čo z nej robí jednu z najväčších pláží na ostrove. Piesok na pláži je až púdrový, veľmi príjemný na chôdzu aj na ležanie. Voda v mori je azúrovo modrá a číra. Je to top miesto na plávanie a vodné športy, ako sú napríklad windsurfing, kajak či vodné lyžovanie.

Pláž Muro - Playa del Muro v zálive Alcudia blízko pri Can Picafort / Malorka.sk
Pláž Muro – Playa del Muro v zálive Alcudia blízko pri Can Picafort / Malorka.sk

Na pláži sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a mini obchodov, takže návštevníci môžu na nej ľahko stráviť celý deň. Okolie pláže je tiež veľmi príjemné a pokojné, obklopené krásnou prírodou, kde si návštevníci môžu užiť prechádzky po blízkom vnútrozemí alebo v priľahlých borovicových lesíkoch. Pláž Playa de Muro je terno pre návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu, ale aj pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych a vodné športy. Nádhernou scenériou a dokonalými podmienkami na plávanie a vodné športy, je táto pláž bezpochyby jednou z najlepších na ostrove Malorka.

Pláž Cala Mesquida

Pláž v zátoke Cala Mesquida sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Malorka a je považovaná za jednu z najkrajších pláží na ostrove. Táto pláž je známa svojou nádhernou scenériou a prírodou, ktorá ju obklopuje. Svojou hebkou pieskovou plážou a priehľadnou morskou vodou, je ako stvorená pre návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. Pláž má dĺžku približne 300 metrov a je obklopená pobrežnými útesmi a borovicovými lesmi. Piesok na pláži je hebký, zlatistý, čo robí z nej dokonalé miesto na ležanie a opaľovanie. More pri pláži Cala Mesquida je priezračne čistá a modré, a je obklopená nádhernou scenériou útesov a borovicových lesov, čo robí z pláže Cala Mesquida nezabudnuteľný zážitok.

Okolie pláže je tiež veľmi príjemné a pokojné, obklopené krásnou prírodou, kde si návštevníci môžu užiť prechádzky (napr. po dunách) a nenáročnú turistiku. Pri pláži sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si návštevníci môžu vychutnať fast food a rôzne nápoje. Merané rozvojom turizmu na ostrove je to ešte stále len nedávno vybudovaná, málo známa lokalita, čo môže byť jej výhodou.

Pláž Es Trénc

Pláž Es Trenc sa nachádza na juhu ostrova Malorka a je jednou z najkrajších a najznámejších pláží v celom Stredomorí. Hovorí sa jej tiež Karibik Stredomoria. Táto lokalita sa vyznačuje bielou, jemnou pieskovou plážou, ktorá sa stráca v priezračne modrom mori. Es Trénc je veľmi obľúbenou destináciou, dá sa povedať, že povinnou jazdou pri návšteve Malorky. Pláž má dĺžku asi 3 kilometre a je obklopená morskými dunami a prírodnou rezerváciou Salobrar de Campos. Čo ju robí príjemným miestom na prechádzky a pozorovanie fauny a flóry. More pri pláži Es Trenc je priezračne čisté a plytké, je teda vhodné pre rodiny s deťmi. Okrem toho, na pláži sú k dispozícii aj rôzne vodné športy, ale v nerušivom množstve.

Rozľahlá pláž Es Trenc / Malorka.sk
Rozľahlá pláž Es Trenc / Malorka.sk

Na pláži Es Trenc nájdete aj niekoľko reštaurácií, kaviarní a stánkov so suvenírmi. Ak hľadáte viac súkromia, môžete sa vybrať na južný koniec pláže, kde sú menej návštevníkov. Tento koniec pláže je tiež vhodný pre nudistov, ktorí tu môžu nájsť vyhradené miesto. Es Trenc je dobre známou plážou tak pre miestnych obyvateľov ako aj turistov kvôli svojej nevídanej kráse a fantastickým podmienkam pre relaxáciu. Odporúčame ju zvlášť pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnejším plážam a užiť si prírodné krásy Malorky v kľude a pohode.

Pláž Cala Agulla

V zátoke Cala Agulla sa nachádza jedna z najkrajších a najobľúbenejších pláží na severovýchode ostrova Malorka. Leží v blízkosti mestečka Cala Rajada, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú užívať si krásu pláže a číreho mora. Pláž Cala Agulla má dĺžku asi 500 metrov a je obklopená zelenými kopčekmi a krásnou prírodou. Piesok na pláži je jemnučký a biely a voda v mori je jasne modrá a čistá. Vďaka priezračnej vode a prírodným podmienkam je Cala Agulla výborným miestom pre šnorchlovanie a potápanie. Samozrejme, dajú sa tu pestovať aj rôzne vodné športy, ako napríklad: windsurfing a člnkovanie na kajaku.

Cala Agulla je pláž na Malorke v Španielsku / Malorka.sk
Cala Agulla je pláž na Malorke v Španielsku / Malorka.sk

Na pláži Cala Agulla nájdete rôzne služby pre návštevníkov, ako sú napríklad lehátka a slnečníky, no tiež v primeranom množstve kaviarne, reštaurácie. Pláž je takisto vybavená sprchami a toaletami. Okolie pláže Cala Agulla je obklopené prírodou a je vhodné pre pešie túry a malé prechádzky. Cala Agulla je vyhľadávaná medzi zahraničnými a domácimi turistami, pretože je to skvelé miesto na relax a oddych. Je odporúčaná pre rodiny s deťmi, pretože voda pri pláži sa len mierne zvažuje. Ak hľadáte romantické miesto na prechádzku s Vašou polovičkou alebo chcete si len užívať prírodu a krásu pláže, Cala Agulla je určite miestom, ktoré by ste mali navštíviť.

Pláž Port de Pollença

Port de Pollença sa nachádza na severe ostrova Malorka. Jeho pláž je jednou z najkrajších a najobľúbenejších v tomto regióne. Pláž je dlhá asi 1,5 kilometra a ponúka úchvatné výhľady na Serra de Tramuntanu, najvyššie pohorie na Malorke. Pláž Port de Pollença je piesková, má jemný biely piesok, ktorý je veľmi príjemný na chôdzu, dotyk. Voda v mori má mierne klesanie a je jasne modrá, priehľadná, čo ju robí fajn pre rodiny s deťmi. Je tiež vyhľadávaná medzi športovcami, ktorí sa môžu venovať napríklad windsurfingu, kiteboardingu a kajaku.

Port de Pollenca / Malorka.sk
Port de Pollenca / Malorka.sk

Okolie pláže Port de Pollença je plné turistických atrakcií. V blízkosti pláže sa nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičnú miestnu kuchyňu a vynikajúce víno. Pre tých, ktorí hľadajú aktivity mimo pláže, sú tu možností, ako napríklad cyklistické trasy, turistika v pohorí Serra de Tramuntana a golf. Tým, ktorí chcú stráviť viac ako jeden deň v tejto oblasti, Port de Pollença ponúka množstvo možností ubytovania. Sú tu luxusné hotely a apartmány, aj zariadenia pre rodiny či páry. Celkovo je pláž Port de Pollença určená tým, ktorí chcú stráviť dovolenku na krásnej pláži a súčasne si vychutnať množstvo zábavy a aktivít v blízkom okolí.

Pláž Cala Varques

Malá pláž v zátoke Cala Varques patrí k najkrajším a najdivokejším plážam na ostrove Malorka. Lokalizovaná je na východnom pobreží ostrova a k prístupu na pláž je potrebné prejsť cez les a skalnatý terén. Pláž je vzdialená od hlavných turistických oblastí. Cala Varques má okolo 100 metrov dlhú pieskovú pláž, ktorá je obklopená krásnymi útesmi a skalami. Voda v mori je jasne modrá a nie hlboká, čo ju robí famóznou pre plavcov a potápačov. Okolie pláže je prírodný raj s ponukou množstva miest, kde si môžete vychutnať skromný súkromný piknik.

Pláž Cala Varques nie je vybavená zariadeniami pre turistov, ako sú kaviarne alebo reštaurácie, ale táto skutočnosť prispieva k jej divokej a doposiaľ nezničenej kráse. Je preto vhodná pre tých, ktorí hľadajú pokoj a únik z rušných turistických oblastí Malorky. Ak sa rozhodnete navštíviť pláž Cala Varques, je dôležité si s sebou vziať dostatok vody, jedla a prirodzene potreby na plávanie, šnorchlovanie. A hlavne treba byť opatrní pri prechádzaní cez skalnatý terén a zabezpečiť si vhodnú obuv pre túto cestu.

Pláž Cala Llombards

Cala Llombards je krásna pláž, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova Malorka. Je to malá, tichá a romantická pláž, ktorá je obklopená skalnatými útesmi a krištáľovo čistou vodou. Pláž je dostupná len autom alebo bicyklom a neponúka žiadne vybavenie pre turistov, ako sú reštaurácie alebo bary. Pláž Cala Llombards je obklopená stromami, ktoré poskytujú príjemný tieň a chránia pred slnkom. Je to najvhodnejšie miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho, pretože pláž je mimo hlavných turistických oblastí. Voda v mori pri pláži je blankytná modrá s miernym zostupom, čo ju robí vhodnou pre deti a neplavcov. Pláž je tiež populárnym miestom pre potápačov a milovníkov šnorchlovania, pretože pod hladinou je možné objaviť krásne morské živočíchy.

Pláž pri Cala Llombards / Malorka.sk
Pláž pri Cala Llombards / Malorka.sk

Zátoka Cala Llombards je skutočným rajom pre fotografie, influencerov. Ponúka nádherné výhľady na more a skalnaté útesy. Vzhľadom na to, že pláž nie je veľmi veľká, môže sa rýchlo zaplniť v období vrcholnej sezóny. Ale aj v tomto prípade zostáva miestom s príjemnou a pokojnou atmosférou. V blízkosti pláže sa nachádza niekoľko turistických atrakcií, ako napríklad dedinka Santanyí, ktorá je známa svojimi trhmi a tradičnou architektúrou. Okolie pláže Cala Llombards je tiež obľúbené pre turistov kvôli jeho krásnym cyklotrasám a turistickým chodníkom. Celkovo je pláž Cala Llombards skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú romantické a tiché miesto na relax, oddych na Malorke.

Pláž Cala Millor

Zátoka Cala Millor má jednu z najväčších a najpopulárnejších pláží na východnom pobreží ostrova Malorka. Pláž sa rozprestiera na dĺžke viac ako 2 kilometrov a jej biely piesok a jasne modrá voda mora láka návštevníkov z celého sveta. Cala Millor sa nachádza v oblasti Cala Bona a je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú slnečné počasie, množstvo atrakcií a živú nočnú zábavu. Pláž Cala Millor má všetko, čo si môžete priať od pláže. Okrem širokej pláže a krásneho mora, ponúka aj množstvo vodných športov, ako sú vodné lyžovanie, kajakovanie a potápanie. Na pláži sú tiež k dispozícii lehátka a slnečníky na prenájom a je to tiež výborné miesto pre rodiny s deťmi, pretože má plytkú vodu a pieskovú pláž.

Okolie pláže Cala Millor ponúka aj množstvo obchodov, reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Po zotmení sa na pláži objavujú pouliční umelci a hudobníci, čo robí z pláže Cala Millor miesto pre nočnú zábavu a radovánky. V blízkosti pláže sa tiež nachádza niekoľko turistických atrakcií, ako napríklad safari park, kde môžete vidieť zvieratá z celého sveta. Aj keď je pláž Cala Millor populárna a navštevovaná turistami, stále si zachováva svoje čaro a ponúka dostatok priestoru na oddych a relax. Pre tých, ktorí hľadajú živé miesto s množstvom zábavy, je Cala Millor vychytenou destináciou pre dovolenku na Malorke.

Pláž Platja de Palma

Pláž Platja de Palma je najväčšou a najznámejšou plážou na ostrove Malorka, ktorá sa nachádza v blízkosti letiska a mesta Palma de Mallorca. Táto pláž sa rozprestiera na viac ako 4 kilometroch a je obľúbeným miestom pre návštevníkov, ktorí hľadajú slnko, piesočnatú pláž a množstvo zábavy. Platja de Palma má jemný biely piesok a jasne modrú farbu mora, ktorá láka na kúpanie a všestranný relax. Na pláži nájdete množstvo lehátok a slnečníkov, ktoré si môžete prenajať, aby ste si užili pohodlie a pohodu počas Vášho pobytu. Pláž ponúka tiež množstvo vodných športov, ako napríklad kitesurfing, windsurfing, vodné lyžovanie a potápanie.

Pláž Platja de Palma / Ca'n Pastilla / Malorka.sk
Pláž Platja de Palma / Ca’n Pastilla / Malorka.sk

Pláž Platja de Palma má aj množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Nachádza sa tu tiež veľa obchodov s darčekmi a suvenírmi, pričom v noci sa pláž zmení na miesto pre nočnú zábavu. V okolí je tiež viacero tanečných klubov, diskoték. Aj keď je Platja de Palma veľká a populárna, stále si zachováva svoje čaro a ponúka dostatok priestoru pre tých, ktorí hľadajú kľud a oddych. Pre tých, ktorí chcú objaviť viac, môžu navštíviť blízke mesto Palma de Mallorca, ktoré ponúka množstvo histórie a kultúry. To všetko a ešte viac robí z lokality Platja de Palma miesto pre dovolenku aj pre náročnejších návštevníkov.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to