Ideálny čas na spoznávanie ostrova

Jún až september sú ideálnym časom na spoznávanie tohto španielskeho, presnejšie katalánskeho, ostrova, patriaceho do súostrovia Baleáry. Zárukou sú aj teploty okolo 25 až 35 stupňov Celzia, príjemné stredomorské podnebie. Na Malorku sa najrýchlejšie dostanete z Viedne, Bratislavy, Budapešti, Prahy a Krakova. Cena za spiatočnú letenku bez batožiny začína od 50 €!

Prístav v hlavnom meste ostrova / Malorka.sk
Prístav v hlavnom meste ostrova / Malorka.sk

Pýtate, že kedy je najväčší dopyt po ubytovaní na tomto ostrove? Ako destinácia obľúbená pre letnú dovolenku je najviac vyťažená od polovice júna do konca septembra, hlavne však v júli a auguste. Letenky, ako aj ubytovanie na Malorke si preto rezervujte, zakúpte vo februári až apríli kalendárneho roka v ktorom ju chcete navštíviť.

Pre rodiny s deťmi

Na Malorke si užijete množstvo pláží, ktoré sú ideálne pre vás i vaše ratolesti. Sú čisté, piesok je jemný a vstup do mora pozvoľný.

Booking.com

Kúpanie sa v mori pri Alcúdii / Malorka.sk
Kúpanie sa v mori pri Alcúdii / Malorka.sk

Najvyhľadávanejšie v severnej časti sú v letovisku Alcúdia, ďalej S’Amarador, Cala Barca, Cala Mandia, Cala Ferrera, Porto Colom, južné pobrežie ponúka letoviská ako Paguera či Santa Ponsa. Všetky vás uchvátia bielymi plážami a pokojným morom.

Párty alebo pokoj?

Ak si chcete užiť Malorku aj ako ostrov s nikdy sa nekončiacou zábavou, ubytujte sa v blízkosti hlavného mesta Palma de Mallorca. V letoviskách ako Palmanova, Magaluf, Can Pastilla alebo El Arenal nájdete množstvo tanečných klubov s hlučnou hudbou, ako aj krčmy, bary a promenády, kde splyniete s davmi ľudí dychtiacimi po zábave.

Mallorca Megapark Megaarena / Malorka.sk
Mallorca Megapark Megaarena / Malorka.sk

Ak, naopak, túžite po ľudoprázdnych miestach, odporúčame vám pláž Cala Mesquida. Dostanete sa na ňu autom alebo skútrom. Nachádza sa tu len jeden hotel, takže ak hľadáte pokoj ďaleko od barov Palmy, tu ho určite nájdete.

Sóller

Do tohto mestečka sa dostanete vláčikom z Palmy. Pôvodne ho postavili na prepravu citrusových plodov do hlavného mesta. Zo Sólleru sa môžete odviezť historickou električkou, ktorá pravidelne premáva do prístavného mestečka Port de Sóller, kde sa môžete skvelo okúpať.

Port de Sóller / Malorka.sk
Port de Sóller / Malorka.sk

Alebo si vyberte Valldemossu v pohorí Tramuntana. So svojimi dláždenými uličkami bez áut a bohatým kultúrnym dedičstvom je jedným z najelegantnejších miest na Malorke. Známe je aj tým, že v rokoch 1838 až 1839 tam v prenajatých priestoroch kláštora trávili zimu poľský skladateľ Frédéric Chopin a jeho francúzska milenka, píšuca pod mužským pseudonymom George Sand.

Tajný tip

Ďalšou panenskou zátokou je Cala Varques južne od mestečka Porto Cristo. Keďže zátoka nie je na navigačných tabuliach, nájsť ju nie je vôbec jednoduché.

A pre toto je aj taká atraktívna. Nachádza sa medzi mestami Porto Colom a Porto Cristo a je prístupná iba loďou alebo po skalnatom pobreží.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to