Najčastejšie mieria na Malorku

Česi, podľa ich cestovných kancelárií (CK), zo španielskych destinácií v lete najčastejšie mieria na Malorku. Zaradenie Španielska, okrem Kanárskych ostrovov, na zoznam rizikových krajín tak cestovanie turistom skomplikuje. Česi, ktorí sa budú z tejto destinácie vracať, sa budú musieť od 24. augusta preukázať negatívnym testom na Covid-19, alebo podstúpiť 14-dennú karanténu. Niektoré cestovné kancelárie klientom umožnia bezplatnú zmenu destinácie, povedali ČTK oslovení zástupcovia sektora.

Katedrála Panny Márie v hlavnom meste ostrova / Malorka.sk
Katedrála Panny Márie v hlavnom meste ostrova / Malorka.sk

Podmienky po návrate z dovolenky

Ministerstvo zdravotníctva dnes uviedlo, že turisti, ktorí od 24. augusta priletia zo Španielska, sa budú musieť bezprostredne po návrate telefonicky ohlásiť na krajskej hygienickej stanici príslušnej k miestu ich bydliska. Následne budú musieť absolvovať test na koronavírus, ktorý si sami zaplatia. O výsledku musia hygienikov informovať do 72 hodín od vstupu na české územie. Než budú poznať výsledok, budú povinní nosiť rúško a bude im obmedzený voľný pohyb. Využívať však podľa ministerstva budú môcť verejnú dopravu i taxi.

Dračia jaskyňa / Malorka.sk
Dračia jaskyňa / Malorka.sk

CK predávajú najviac zájazdov práve na Malorku

CK Exim Tours a CK Fischer zo Španielska najviac zájazdov predávajú práve na Malorku. Exim Tours podľa svojho obchodného riaditeľa a hovorcu Petra Kocky zákazníkom ponúkne bezplatnú zmenu destinácie. U Čedoku sú najobľúbenejšie Kanárske ostrovy, ktorých sa vyššie spomenuté opatrenia netýkajú. Aj tak sa, podľa hovorkyne CK Čedok Evy Němečkovej, nové nariadenie českej strany dotkne niekoľkých stoviek klientov. „Oslovili sme leteckú spoločnosť a našich partnerov v zahraničí. V tejto chvíli o situácii rokujeme. O výsledku budeme všetkých našich klientov informovať a ich rezervácie riešiť individuálne,“ povedala.

Booking.com

Hrad Castell de Bellver / Malorka.sk
Hrad Castell de Bellver / Malorka.sk

Reštriktívne opatrenia znižujú záujem o cestovanie

CK Blue Style má podľa svojej hovorkyne Jany Ondrejechovej do konca tohtoročnej sezóny na Malorku vypraviť rádovo stovky klientov. Zákazníkom, ktorí kvôli novému opatreniu nebudú chcieť dovolenku na tomto španielskom ostrove absolvovať, ponúkne možnosť zmeny zájazdu. „Akákoľvek reštriktívne opatrenia logicky môžu viesť k zníženiu záujmu zo strany klientov. S ohľadom na túto mimoriadnu dobu, ktorá sa navyše každým dňom mení, je všeobecne záujem o Španielsko tento rok nižší,“ dodala.

U cestovné agentúry Invia patria zo Španielska k najpredávanejším miestam Kanárske ostrovy a Malorka. „Zavedenie povinných testov na koronavírus pri návrate situáciu samozrejme komplikuje,“ uviedla hovorkyňa Invie Andrea Řezníčková.

Porto Cristo na východnom pobreží destinácie / Malorka.sk
Porto Cristo na východnom pobreží destinácie / Malorka.sk

Rok 2020 nebude tak úspešný ako minulý

Dlhší pobyt v Španielsku minulý rok (2019) podľa Českého štatistického úradu strávilo 184 000 Čechov. Vrátane tých, čo cestovali mimo sprostredkovania CK, na vlastnú päsť. Česi môžu teraz bez obmedzenia cestovať do väčšiny krajín Európskej únie. Rizikové je z pohľadu ministerstva zdravotníctva Rumunsko, kde platia pri návrate rovnaké podmienky ako pri ceste zo Španielska.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to