Forbes vyhlásil Malorku za top destináciu

Americký časopis Forbes vyhlásil Malorku za top destináciu, dovolenkový raj roka 2023. Renomovaný cestovateľský novinár Larry Olmsted vybral svoje top dovolenkové destinácie na rok 2023 pre americký časopis Forbes, pričom na prvé miesto dal ostrov Mallorca.

Pohľad na prístav zo strany hradu Bellver / Malorka.sk
Pohľad na prístav zo strany hradu Bellver / Malorka.sk

Chváli rozmanitosť ostrova, ktorý ponúka veľa najmä pre luxusných cestovateľov. Ostrov je medzi Európanmi mimoriadne obľúbený, vysvetľuje novinár, ktorého prvýkrát presvedčili, aby v roku 2022 navštívil Malorku. Američania však ostrov doteraz tvrdohlavo ignorovali.

Do pozornosti Američanom

Olmsted to chce teraz zmeniť a svojim čitateľom vysvetľuje, že ide o jednu z top svetových destinácií pre cykloturistov. Ďalšou výhodou je fakt, že United Airlines od minulého roka ponúka priamy let z New Yorku na ostrov.

Booking.com

Cyklocesta do hlavného mesta / Malorka.sk

Pretože po vystúpení z lietadla sa dovolenkárom z USA ponúka neuveriteľná príroda, pulzujúce dovolenkové miesta na pláži, fascinujúca španielska kuchyňa a hlavné mesto Palma. To posledné je – aspoň z pohľadu USA – „šokujúco neobjavené“ mesto.

Niečo pre všetkých

Každý môže byť na Malorke šťastný, hovorí Olmsted. Golfista, aj aktívny dovolenkár alebo pohodlnejší plážový turista. Ak inklinujete k dobrej kuchyni, môžete sa tešiť na množstvo reštaurácií s hviezdičkami. Okrem toho sa môžete ubytovať v mnohých očarujúcich luxusných hoteloch v krajine, ktoré sú umiestnené v novorekonštruovaných „stredovekých“ farmách.

Iberostar Playa de Muro, Malorka / Malorka.sk
Iberostar Playa de Muro, Malorka / Malorka.sk

Ak si netrúfate do niektorého z luxusných hotelov, ktoré sa Vám podľa názvu nezdajú povedomé, nemusíte si zúfať. Pretože stále viac známych reťazcov luxusných hotelov objavilo ostrov pre seba a mnoho ďalších bude iste nasledovať.

Letieť na Malorku sa oplatí

Mallorca je jedinou destináciou, ktorá je na Olmstedovom zozname viac geograficky zúžená. Ďalšie štyri destinácie sú všeobecnejšie: Austrália, Turecko, Bhután a Fidži. A akokoľvek je popis Malorky plný všeobecností – je podstatne rozsiahlejší ako ostatné štyri „top destinácie“.

Son Marroig / Malorka.sk
Son Marroig / Malorka.sk

Kto na Malorke už dovolenkoval, toho na ďalší pobyt netreba iste lákať. A kto ešte nie, možno ho práve odporúčanie novinára Forbes-u, no najmä náš online bedeker presvedčia, že sa tam oplatí nielen v lete zaletieť, ísť s cestovnou kanceláriou, alebo po vlastnej osi.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to