Študentské párty výlety

V súvislosti s koncom školského roka podniklo školské výlety na Malorku mnoho žiakov zo Španielska, no aj z iných krajín, pre ktorých je ostrov top dovolenkovou destináciou. Tieto študentské párty výlety sú už dlhoročnou tradíciou. Aj problémy s nimi spojené…

Kritika pre povinnú karanténu

Povinná karanténa, ktorú musí absolvovať vyše 200 žiakov v hoteli na ostrove Mallorca, vyvolala v Španielsku značnú kritiku. Regionálna vláda poslala školákov do karantény, pretože boli v blízkom kontakte so študentami, ktorí mali pozitívny výsledok testu na koronavírus. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.

Obete únosu?

V hoteli Palma Bellver, ktorý si regionálna vláda Baleárskych ostrovov prenajíma na karanténne účely, sa momentálne nachádza 249 školákov. Mnohí z nich voči nútenej karanténe protestujú na sociálnych sieťach, kde zdieľajú napríklad fotografie s plagátmi visiacimi z balkónov hotela, pričom sa označujú za obete únosu.

Booking.com

64 bolo pozitívnych a 185 negatívnych

Žiaci museli podstúpiť testy na koronavírus: 64 bolo pozitívnych a 185 negatívnych, uviedla španielska verejnoprávna stanica RTVE. Kritici označujú nútenú karanténu študentov za nezákonnú a vo veci sa už začalo právne konanie.

Na Malorke sa koronavírusom nakazilo vyše 1000 študentov

Tak ako v minulosti, aj teraz, počas COVID-19 pandémie, hoci v menšej miere, veľa študentov stredných škôl podniklo organizované či individuálne výlety na Malorku a to nielen zo Španielska, ale aj Nemecka, Veľkej Británie a Beneluxu. Doposiaľ sa medzi nimi vyskytlo viac ako 1000 prípadov nákazy koronavírusom.

Mládež na párty / Malorka.sk
Mládež na párty / Malorka.sk

Španielska ministerka zdravotníctva Carolina Dariasová vyzvala mládež a mladých dospelých, z ktorých väčšina zatiaľ nebola v Španielsku zaočkovaná, aby sa správali „zodpovedne“.

Nakazených študentov hlásia aj iné oblasti

Podľa najnovších informácií rôznych regionálnych úradov počet infikovaných tínedžerov v nedeľu stúpol o viac ako 200 na najmenej 848. Až 410 nakazených študentov hlásili v oblasti Madridu, nasledujú Baskicko (126) a Valencia (104). V niekoľkých ďalších oblastiach takisto niekde zaznamenali od 10 do 70 prípadov nákazy.

Cestovali rovnakým trajektom z Valencie na Malorku

Predpokladá sa, že mnohí z infikovaných domácich študentov cestovali rovnakým trajektom z Valencie na Malorku. Do styku spolu prichádzali aj počas pobytu na ostrove. U všetkých odhalili alfa variant vírusu, ktorý bol prvýkrát objavený v Británii. Stovky ľudí, ktorí s nimi prišli do kontaktu, museli ísť do karantény.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to