Zničili niekoľko áut

Počas protestov voči turizmu v Španielsku zničili niekoľko áut, polícia prípad vyšetruje. Vozidla boli pravdepodobne zničené zástancami krajne ľavicového hnutia Arran.

Protesty voči masovému turizmu

Na ostrove Malorka v Španielsku začala polícia vyšetrovať prípad vandalizmu pri ktorom sa zničili prenajaté autá. Vozidla boli pravdepodobne zničené zástancami krajne ľavicového hnutia Arran, ktorí podľa agentúry AFP, začali, čo leto, pravidelne protestovať proti masovému turizmu.

Na sociálnej sieti sa objavilo video na ktorom zástancovia tejto skupiny v hlavnom meste Palma ničia prenajaté vozidlá. Maskované osoby v noci rozbili na autách predné sklá, posprejovali ich a prepichli na nich pneumatiky.

Booking.com

Ľavicová skupina Arran

Mládežnícka ľavicová skupina Arran sa vyjadrila, že prenajaté autá sú znakom toho, že krajina je preplnená turistami a tvrdia, že autá znečisťujú ovzdušie. Podobné protesty uskutočnili v minulosti aj v Barcelone, vo Valencií a na Baleárskych ostrovoch.

Ako uviedol hovorca polície pre AFP, vyšetrovanie sa začalo po podaní sťažnosti firmou, ktorá autá na Baleárskych ostrovoch prenajíma. Tvrdí, že ide iba o prvú sťažnosť, no polícia skúma, či neboli poškodené aj iné subjekty a osoby.

Malorku navštívi ročne viac ako 14 miliónov turistov

Zo súostrovia Baleáry je práve Malorka najväčším. Ročne ju navštívi viac ako 14 miliónov turistov, prevažne sú to turisti z Veľkej Británie a Nemecka.

Hneď po Francúzsku je Španielsko druhou krajinou, ktorú navštívi najviac turistov. Čoraz častejšie sa však prejavujú konflikty voči turistom v najfrekventovanejších mestách ako Barcelona a Palma.

Kritici tvrdia, že masový cestovný ruch celkovo zaťažuje infraštruktúru miest – verejnú dopravu a cesty, zásobovania vodou, znečisťuje životné prostredie a celkovo zvyšuje náklady na bývanie.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to