Prečo navštíviť Malorku?

Nikoho rozhľadeného nezaskočí informácia, že ostrov Malorka je jednou z TOP dovolenkových destinácii v Európe, jedným z najobľúbenejších turistických miest v Stredomorí. Nie každý je však scestovaný, či už „všetko videl“. Svojím spôsobom je Malorka pre našich dovolenkárov, turistov stále málo známy, neprebádaný ostrov. A pritom ponúka návštevníkom skutočne mnoho dobrých dôvodov, prečo ju navštíviť, vycestovať na ňu. Tu je len zlomok z nich, desať racionálnych a emocionálnych dôvodov, prečo by ste si ju mali aspoň raz za život osobne pozrieť:

1. Priaznivé klimatické podmienky

Jar na Malorke / Malorka.sk
Jar na Malorke / Malorka.sk

Malorka má priaznivé klimatické podmienky po celý rok, s miernymi zimami a teplými letami. Dominuje jej slnečné počasie, až 300 slnečných dní v roku. To znamená, že si vychutnáte slnko aj v zimných mesiacoch, keď je na väčšine miest v Európe chladno, sychravo a slnko vidieť zriedkavo.

2. Krásne pláže

Rozľahlá pláž Es Trenc / Malorka.sk
Rozľahlá pláž Es Trenc / Malorka.sk

Niektoré z najkrajších pláží v Európe, no aj sveta, s jemným pieskom, krištáľovo čistou vodou a spektakulárnymi scenériami sa nachádzajú práve na Malorke (napr. Cala Agulla, Es Trenc a Cala Mondrago atď.). Pre milovníkov slnka a mora sú pláže na Malorke nevyhnutnosťou, až doslova drogou. Svoje miesto si však nájdu aj ľudia, ktorí uprednostňujú menšie a tichšie zátoky.

Booking.com

3. Vynikajúce hotely a ubytovanie

HYB Eurocalas Aparthotel, Calas de Mallorca, Malorka / Malorka.sk
HYB Eurocalas Aparthotel, Calas de Mallorca, Malorka / Malorka.sk

Ostrov Malorka disponuje širokou škálou rôznych foriem ubytovania, aby uspokojil potreby miliónov návštevníkov. Niektoré z najbežnejších typov ubytovania na Malorke zahŕňajú: hotely, apartmány, vilky a domy na prenájom, hostely, turistické apartmány a chatky. Jestvujú aj oblasti Malorky je možné nájsť ubytovanie na farmách alebo vo vidieckych usadlostiach. Nechýba ani populárne ubytovanie typu bed and breakfast, je tu možnosť „rozložiť sa“ v kempoch, či si prenajať luxusnú vilu alebo jachtu v prístave.

4. Relaxačné možnosti

Iberostar Playa de Muro, Malorka / Malorka.sk
Iberostar Playa de Muro, Malorka / Malorka.sk

Aké relaxačné možnosti, ktoré prispievajú k blahobytu návštevníkov, má Malorka? Patria k nim: pláže (ako napr. Playa de Palma, Alcúdia, Cala Millor, Cala d’Or atď.), ktoré ponúkajú príležitosti na slnenie sa, kúpanie. Ďalej sú to wellness a spa centrá (zažijete v nich rôzne relaxačné procedúry a starostlivosť o telo a myseľ). Na Malorke nie je veľa tradičných kúpeľov, ale niektoré hotely a wellness centrá zabezpečujú liečebné terapie, procedúry (masáže, termálne kúpele, aromaterapiu a ďalšie). Relaxovať však môžete aj pri cyklistike, turistike, vodných športoch či golfe.

5. Nádherné prírodné scenérie

Pohorie Serra de Tramuntana / Malorka.sk
Pohorie Serra de Tramuntana / Malorka.sk

Prirodzene, Malorka má nádherné prírodné scenérie, prírodu. Za pozornosť stojí zvlášť pohorie Serra de Tramuntana, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Toto pohorie ponúka ohromujúce výhľady na Stredozemné more a pohľady na vnútrozemie ostrova. Nájdete v ňom úchvatné panorámy, rieky, jazerá, kopce a ďalšie prírodné divy. Prebádajte ho pešo, ako turista.

6. Bohatá história a kultúra

Vchod do hradu Bellver / Malorka.sk
Vchod do hradu Bellver / Malorka.sk

Tiež sa vie pochváliť bohatou históriou a kultúrou, ktorú si môžete užiť počas prehliadok starých miest, ako sú Palma de Mallorca, Alcudia a Pollensa. Vzorovo si chráni svoje kultúrne dedičstvo, ktoré reprezentujú najmä starobylé mestečká, gotické katedrály a rímske ruiny. Nezabudnuteľné sú oku lahodiace lokality Sóller, Valldemossa, Deia a ďalšie, kde môžete vidieť staré kamenné domy, malé uličky a tradičné obchody. Milovníci histórie a kultúry si na Malorke prídu na svoje!

7. Výborné gastronomické zážitky

Gastro špecialita v Alcúdii / Malorka.sk
Gastro špecialita v Alcúdii / Malorka.sk

Malorka disponuje skvelou miestnou kuchyňou, ktorá zahŕňa čerstvé morské plody, zeleninu a ovocie, a tiež známe vína a lokálne pivo. Má aj svoje špecifické delikatesy, ako je Sobrassada, Ensaïmada a Pa amb oli. Na ostrove ale nájdete aj všetky podoby svetovej kuchyne. Lokálny a kozmopolitný charakter gastronómie sa na ostrove Malorka výborne dopĺňa. Už sa Vám zbiehajú slinky, však?

8. Športové aktivity

Cyklocesta do hlavného mesta / Malorka.sk
Cyklocesta do hlavného mesta / Malorka.sk

Asi nikoho neprekvapí, že Malorka má skvelé možností na športové aktivity, ako sú cyklistika, turistika, golf, tenis, plávanie, surfovanie a ďalšie. Samozrejme, pri mori dominujú vodné športy, vrátane windsurfingu, kajakárstva, potápania a na plážach vodného lyžovania.

9. Zábava a nočný život

Žúrka / Malorka.sk
Žúrka / Malorka.sk

Ostrov Malorka je známa svojím živým nočným životom a preto je obľúbenou destináciou aj pre mladých ľudí. Nie je to síce bujarosťou susedná Ibiza, ale ani tu sa rozhodne nebudete nudiť. Aj tu nájdete množstvo nočných párty klubov (Pacha Mallorca, BCM Planet Dance, Tito’s Mallorca, Nikki Beach Mallorca atď.), barov a reštaurácií top úrovne, ktoré ponúkajú širokú škálu zábavy. Pre jedných je to radosť, pre iných, najmä domácich a starších, starosť. Takže úrady a polícia majú cez leto o prácu postarané

10. Prvotriedna dovolenka pre rodiny s deťmi

Malorka pre deti / Malorka.sk
Malorka pre deti / Malorka.sk

Malorka je prvotriedna destinácia pre rodiny s deťmi, s množstvom aktivít, ktoré môžu robiť spolu, vrátane plávania na všetky možné spôsoby, jazdy na bicykli či iných „presúvadlách“ a kratších alebo dlhších prechádzok. Ostrov Malorka má veľa turistických atrakcií, ktoré potešia a pobavia tak dospelých, ako aj ich ratolesti, ako sú zábavné parky, akvaparky, múzeá, akváriá a ďalšie miesta, kde môžete stráviť svoj voľný čas.

Ideálna destinácia aj pre Vás

Prístav v Alcúdii / Malorka.sk
Prístav v Alcúdii / Malorka.sk

Takže, ak hľadáte miesto pre kvalitnú (nielen letnú) dovolenku, kde si môžete vychutnať nádhernú prírodu, úctyhodnú kultúru, nespútanú zábavu a skutočný oddych, Malorka je ideálna destinácia pre Vás. Využite možnosť (veď Vás nečaká ceste cez polovicu planéty :-)) a navštívte čo najskôr tento čarokrásny ostrov a užite si jeho pohostinnosť, atmosféru, genius loci.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to