Od apríla rast návštevníkov

Počet zahraničných návštevníkov v Španielsku a Baleárske ostrovy nie sú výnimkou, zaznamenal už v apríli prudký rast, pričom sa priblížil k úrovni spred pandémie nového koronavírusu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters. Prognóza na ďalšie mesiace je tiež optimistická. Je teda čas rezervovať či rovno kúpiť si dovolenku v Španielsku, na Malorke!

Podľa údajov španielskeho štatistického úradu zaznamenalo Španielsko v apríli 6,1 milióna zahraničných návštevníkov. V porovnaní s aprílom minulého roka to znamená takmer 10-násobné zvýšenie. Protipandemické opatrenia v minulom roku spôsobili, že v apríli 2020 pricestovalo do Španielska iba zhruba 620.200 zahraničných turistov.

Hrboľatá cesta k oživeniu

Odvetvie cestovného ruchu v Španielsku predstavovalo pred pandémiou 12 % jeho ekonomiky, no v polovici roka 2020 sa zastavilo spolu s medzinárodným cestovaním. V roku 2021 sa vydalo na hrboľatú cestu k oživeniu, keď sa tieto obrubníky postupne zmierňovali.

Booking.com

V tohtoročnom apríli sa však počet návštevníkov a ubytovaní zo zahraničia priblížil k úrovni z apríla 2019, teda pred nástupom pandémie. V danom mesiaci navštívilo Španielsko 7,1 milióna zahraničných turistov.

Španielsko opäť zarába na turizme

Výrazný rast zaznamenal aj objem peňazí, ktoré zahraniční návštevníci v Španielsku nechali. Podľa údajov štatistického úradu minuli títo turisti v Španielsku v apríli tohto roka 6,9 miliardy eur, zatiaľ čo pred rokom to bolo iba 668 miliónov eur.

Son Marroig / Malorka.sk
Son Marroig / Malorka.sk

Ministerka cestovného ruchu Reyes Marotová uviedla, že návštevníci v priemere minuli viac a zostali dlhšie ako pred pandémiou. „Posúvame sa smerom ku kvalitnejšiemu a ziskovejšiemu modelu cestovného ruchu,“ povedala na podujatí venovanom reštartu turizmu v Madride.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to