Budú obmedzenia v zábave turistov?

Počty nakazených koronavírusom COVID-19 na španielskom ostrove dovolenkárov, na Malorke neustále rastú. To donútilo úrady uvažovať nad zavedením obmedzení v zábave turistov. Dovolenka na Malorke tak pre niektorých, zvlášť nevybúrených mladých ľudí stratí svoje čaro. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra DPA.

Nových prípadov pribúda

Podľa španielskeho ministerstva zdravotníctva počet nových prípadov nákazy na 100 000 obyvateľov za sedem dní bol v utorok neskoro večer 335. Deň predtým bol tento údaj 310. A minulý týždeň v piatok to bolo 270 nakazených.

V ohnisku nákazy v Katalánsku, v obľúbenej turistickej destinácii Barcelona, však tieto čísla prvýkrát mierne klesli. Počet prípadov na 100.000 obyvateľov za posledných sedem dní (incidencia) klesol z pondelkových 612 na utorkových 579. Tento údaj pre celé Španielsko bol 327.

Booking.com

Mladým patrí noc / Malorka.sk
Mladým patrí noc / Malorka.sk

Vírus sa šíri najmä medzi mladými a nezaočkovanými

Regionálna vláda španielskych Baleárskych ostrov, kam patrí okrem Malorky aj Menorka, Ibiza a Formentera, chce už od blížiaceho sa víkendu prísne obmedziť nočný život – dôvodom je prudký nárast nakazených koronavírusom, najmä medzi mladými, väčšinou ešte nezaočkovanými ľuďmi.

Stop chľastačkám na pláži a v parkoch?

Zabrániť treba predovšetkým takzvaným botellónes, teda večierkom konaným vonku a s množstvom alkoholu, čo sa dá dosiahnuť zatvorením pláží a parkov od 01.00 h do 06.00 h. V tomto čase budú povolené len stretnutia ľudí z tej istej domácnosti.

Karty môžu zamiešať súdy

Týmto opatreniam však ešte musia dať zelenú súdy, čo sa nepokladá za isté. V severošpanielskom regióne Navarra, kde bola sedemdňová incidencia takmer 537 nakazených na 100 000 obyvateľov, tamojší súd v utorok zamietol žiadosť regionálnej vlády o zavedenie zákazu nočného vychádzania. V regiónoch Katalánsko a Valencia to však predtým súdy povolili.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to