Obavy Nemcov z pandémie sa zmierňujú

Lufthansa spresnila, že v uplynulých týždňoch zaznamenala strmý skok v rezerváciách leteniek na Malorku na domácom trhu. Obavy Nemcov z pandémie sa zmierňujú vďaka klesajúcemu počtu infekcií a pokroku pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v celej Európe. Pričom túžba opäť navštíviť perlu Stredomoria enormne rastie.

Mimoriadne opatrenia

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa v piatok uviedla, že zavádza „mimoriadne opatrenia“. Chce uspokojiť prudký rast rezervácií letov na španielsky prázdninový ostrov Malorka. Nasadí preto svoje Jumbo lietadlo na prepravu cestujúcich z Frankfurtu nad Mohanom.

Pre veľký dopyt vymení lietadlo

Na uspokojenie dopytu Nemcov, ktorí chcú ísť za slnkom, vymení Lufthansa 215-miestny Airbus A321, ktorý zvyčajne premáva na linke medzi Frankfurtom nad Mohanom a Palmou de Mallorca, za najväčšie lietadlo vo svojej flotile, Boeing 747-8 pre 364 osôb.

Booking.com

Lufthansa dopĺňa do Boeingu 747-8 stravu / Malorka.sk
Lufthansa dopĺňa do Boeingu 747-8 stravu / Malorka.sk

Tieto mimoriadne veľké lietadlá za normálnych okolností lietajú na transatlantických trasách. Pre cestovné obmedzenia spojené s pandémiou ochorenia COVID-19 sú ale už zhruba rok uzemnené.

„Spoločnosť Lufthansa prijíma mimoriadne opatrenia, aby reagovala na výrazné zvýšenie dopytu po letoch do Palma de Mallorca,“ uvádza sa vo vyhlásení leteckej spoločnosti.

Štyri víkendy počas júla a augusta

Boeing 747-8 poletí na obľúbený španielsky ostrov štyri víkendy počas júla a augusta, čo je kľúčová sezóna v Európe pre letecké spoločnosti. Dovolenkovať na Malorke chce čoraz viac Nemcov a tak je otázna frekvencia oznámených letov.

17. spolkový štát

Malorka je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov Nemcov. Niekedy ju označujú aj ako „17. spolkový štát“. Pred pandémiou navštívilo ostrov každý rok okolo päť miliónov nemeckých turistov. Samozrejme, nielen Nemci by uvítali návrat do normálu, k obdobiu pred pandémiou. Aspoň jedna dovolenka na Malorke za život je pre Európana, zvlásť Nemca, niečo ako pre moslimov návšteva Mekky.

...

Zdieľat na Pintereste

Zdieľaj to